Nyt forløb starter 23. februar
Mænd med vilje
Nogle af os har brug for at blive vakt til live, andre har brug for at lære at slappe af. Alle har brug for at føle sig elsket.
MÆND MED VILJE
Mænd med vilje er et Forum for ca. 25-30 mænd, der ønsker at være intentionelle om det at være mand. Nogle af os har brug for at blive vakt til live, andre har brug for at lære at slappe af. Alle har brug for at føle sig elsket. Vi vil ikke bare være mænd tilfældigt: Vi vil det med vilje.
VISIONEN
Tænk hvis mange flere mænd i Danmark kunne blive frie til at træffe gode og sunde valg for deres liv og tage ansvar for deres virke og de relationer, de har? Mænd med Vilje vil hjælpe mænd til at være nærværende, aktive og støttende ægtemænd, fædre, sønner, venner, kolleger og borgere.
Besøg hjemmesiden: